همچون ذره‌بین متمرکز شو!

همراهان گرامی سلام

طی بیش از دو دهه که در حوزه علوم ذهنی و موفقیت مشغول به فعالیت هستم، به این نتیجه رسیده‌ام که مشکل اصلی انسان‌ها در نرسیدن به موفقیت، کمبود انرژی و توان و حتی گاهاً‌ کمبود آگاهی نیست! بلکه مشکل اصلی بلد نبودنِ تمرکزدهی به انرژی و آگاهی‌شان است.

به عنوان مثال اگر کاغذی را زیر نور خورشید بگذارید،‌ حتی پس از ساعت‌ها فقط گرم خواهد شد، در صورتی که با گرفتن چند دقیقه ذره‌بین بر روی آن، شاهد شعله‌ورشدن کاغذ خواهید بود. به نظر شما آیا ذره‌بین باعث ازدیادِ انرژی آفتاب و سوختن کاغذ می شود؟!

آن چیزی که باعث سوختن کاغذ می‌شود، ازدیاد انرژی نیست، بلکه تمرکز انرژی در یک نقطه است. به عبارت دیگرذره‌بین،‌ انرژی موازی آفتاب را بدون زیاد کردن، فقط در یک نقطه متمرکز می‌نماید.

تمام انسان‌ها دارای توان و انرژی بالایی هستند و درصورتی که یاد بگیرند چگونه جلوی آن ذره‌بین بگذارند، قطعاً تمام اهداف و آرزوهای‌شان را فتح می‌کنند. حال سئوال این‌جاست که ذره‌بین انرژی انسان چیست و چرا تاکنون از رسیدن به موفقیت بازمانده ایم؟!

همان‌گونه که اگر تصویر پازل کاملی را قبلاً ندیده باشیم، در چیدمان قطعات آن به مشکل اساسی خواهیم خورد،‌ بدون آن که تصویر واضع و روشنی از خواسته‌های خود در ناخودآگاه‌مان موجود باشد،‌ زندگی مرتب و رو به جلویی نخواهیم داشت.

ضمیرناخودآگاه انسان دائماً در حال فراهم آوردن اطلاعاتی است که به ما جهت بدهد.

اگر خواسته‌های خود را به طور دقیق و شفاف برای او تبیین نکرده باشیم، نمی‌توانیم از قدرت عظیم ساماندهی او برای رسیدن به آرزوهای‌مان بهره ببریم.

"هدف" ذره‌بین انرژی انسان است و باعث می‌شود که انرژی، توان و آگاهی شما بر روی یک نقطه (هدف) متمرکز شود.

افکار، گفتار و کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید،‌ باید در راستای اهداف‌تان باشد،‌ در غیر این صورت در یک دور تسلسل باطل اسیر شده و مرتباً دور خود می‌چرخید و با گذشت هر سال، احساس ناامیدی و افسردگی بیشتری می‌کنید،‌ چرا که می‌بینید در رسیدن به آرزوهای‌تان ناکام مانده‌اید.

مشکل اصلی شما ناتوانی، کمبود انرژی، ‌بدشانسی، ‌تقدیر و... نیست، ‌بلکه باید به انرژی و آگاهی خود با تعیین صحیح اهداف، تمرکز و قدرت بدهید.

آری عزیزان!

هر چقدر اهداف بزرگ‌تر و شفاف‌تر باشند، در شما انگیزه بیشتری ایجاد می‌کنند. افکار و کارهای شما را نظم می‌دهند و از سردرگمی و چرخیدن دور خود نجات‌تان می‌دهند،‌ افسردگی را از شما دور کرده و باعث می‌شوند مشکلات روزمره اصلاً به چشم‌تان نیایند و مشکلات بزرگ را با شادی و قدرت حل کنید. توصیه می‌کنم در رابطه با شناخت هدف،‌ کتاب‌هایی را مطالعه کنید تا به طور کامل و صحیح با "قدرت هدف‌گذاری" ‌آشنا شوید.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش


 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha