یک نفر از محمدعلی‌ کلی پرسید: شما الان قهرمان جهان هستید، پس چرا هنوز هم مربی دارید؟ او لبخندی زد و گفت: انسان هرگز نباید خود را از داشتن مربی بی‌نیاز احساس کند، حتی اگر قهرمان جهان باشد.

در ابتدا توضیحاتی راجع به منتورینگ و کوچینگ که هر دو به معنی مربی است، بیان می‌شود و سپس دوره منحصر به فرد MPS تشریح می‌گردد:

یک نفر از محمدعلی‌ کلی پرسید: شما الان قهرمان جهان هستید، پس چرا هنوز هم مربی دارید؟

او لبخندی زد و گفت: انسان هرگز نباید خود را از داشتن مربی بی‌نیاز احساس کند، حتی اگر قهرمان جهان باشد. مربی در نقاطی به کمک ما می‌آید که علی‌رغم داشتن دانش کافی، به دلیل فشارهای زیاد محیط از عمل به آن عاجز می‌مانیم. در آن لحظات است که مربی، ما را مانند قطاری که از ریل خارج شده، دوباره روی ریل می‌اندازد.

در تمدن ایران‌زمین نیز در این‌باره سفارش بسیار شده است. مثلاً حافظ می‌فرماید:

سالک نرسد بی‌مدد پیر، به جایی

بی‌زورِ کمان ره نبرد تیر، به جایی

بی پیر مرو تو در خرابات

هر چند سکندر زمانی

یا مولوی می‌فرماید:

پیر را بگزین که بی‌پیر این سفر

هست بس پر آفت و خوف و خطر

کوچینگ یک دانش جدید نیست. ما در علوم نظری واژه معلم داریم و در علوم عملی واژه مربی. مثلاً معلم تاریخ، جغرافی، شیمی و... داریم، ولی معلم شنا نداریم، بلکه مربی شنا داریم. چون نقش مربی در شنا، کاراته، نقاشی، خطاطی، رانندگی، آشپزی و ... فقط انتقال دانش نیست، بلکه مربی باید کنار شاگردانش باشد تا آنان با عمل درست به اصول، به نتیجه نهایی برسند.

بهترین روش آموختن، از قدیم روش استاد - شاگردی (منتورینگ) است. مثلاً در کنار یک استاد رزمی و... اگر بتوانید شاگردی کنید، علم و عمل را با هم و به طور عمیق می‌آموزید. با افشاگری‌های کویین ترودو، این روش در جوامع مخفی (فِراماسونری، اسکال‌اِن‌بولز، بِرادر هود و...) نیز به گفته دونالد ترامپ، روش اصلی رشد اعضاء بوده و برای حفظ قدرت و ثروت بین خودشان اجرا می‌گردد.

کوچینگ یا مربی‌گری یعنی:

🔸 بالفعل‌کردن توانمندی‌های فردی و شغلی و بالقوه افراد ( کشف توانمندی‌های پنهان)

🔸 آسان و تسریع فرآیند کسب نتیجه و رسیدن به اهداف

🔸 کمک در زمان‌هایی که فرد علم را دارد، ولی در عملی‌کردن آن مشکل دارد (فوت کوزه‌گری)

🔸 انگیزه و انرژی‌اش کافی نیست تا آنچه را آموخته بتواند عملی کند.

مربی کمک می‌کند که:

🔹 بین موارد مهم و اهم بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. چون تمایز موارد خوب و بد کار سختی نیست، گاهاً بین موارد خوب و خوب‌تر مردد می‌مانید.

🔹 روی اهداف‌تان تمرکز داشته باشید. چون اصلی‌ترین مسأله رسیدن به هدف، تمرکزِ کامل روی آن است.

🔹 در مواجهه با مشکلات و مسائل، به شیوه کاملاً خلاقانه خلق راهکار نمایید.

🔹 کمک کند راه‌حل را از درون خودتان کشف کنید، نه اینکه فقط خودش راه حل بدهد. او به شما اندیشه نمی‌دهد، بلکه به شما اندیشیدن درست و متعالی را می‌آموزد.

🔹 مهارت‌های رهبری خود را افزایش داده و مهارت خلق و آفریدن خود را کشف نمایید.

آموزش را می‌توان به صورت گروهی و در زمانی کوتاه انجام داد که امروزه اکثر دوره‌ها و سمینارها به این شکل برگزار می‌شود. آموختن، کار دشواری نیست، اما اجرا و عملی‌کردن آن آموخته‌ها، آن هم زمانی که در یک گروه و سازمان قرار داریم، بسیار دشوار خواهد بود.

کوچینگ آموزش نیست، یادگیری عملی و عمیق افراد است، آموزشی است که به تغییر باور و رفتار منجر می‌شود.

کوچینگ باعث می‌شود که فرد در عملی‌کردن آموزه‌های خود ترسی نداشته باشد، چون یک فرد دانا و باتجربه را در کنار خود می‌بیند.

استاد دوره‌های کوچینگ ثروت و موفقیت، باید دانش فراوان و تجربه قوی در حوزه‌های اجرایی مرتبط داشته باشد، کسی که دارای شرکت و بنگاه اقتصادی بوده و تجربه گردش مالی میلیاردی را داشته باشد تا آموزه‌هایش بتواند شاگردانش را میلیاردر کند. داشتن تحصیلات عالیه خصوصاً در حوزه‌های مدیریت استراتژیک، علوم ذهنی و روان‌شناسی بر قدرت استاد می‌افزاید و دانشی را انتقال می‌دهد که خودش آنها را در بوته اجرا و آزمایش قرار داده است و این تجارب را به دانشجویان‌شان منتقل می‌نماید.

کسی نمی‌تواند ادعای مربی‌گری کند، مگر اینکه در آن زمینه تجارب بسیار کلان و همچنین متنوع و چندمنظوره‌ای داشته باشد، چه رسد به این‌که شنا نکرده‌، کلاس کوچینگ شنا برگزار کند!

لذا دانشجویان باید به این نکته توجه کنند که:

بلای عشق را جز عاشق شیدا نمی‌داند

به دریا رفته می‌داند مصیبت‌های طوفان را

 

دکتر احمدی‌منش از سال 1377 با برگزاری دوره‌های آموزشی کاملاً اجرایی، برای نمایش قدرت ذهن در شهرهای مختلف کشور "سمینار آتش‌پیمایی" را برگزار نمود، ضمن این‌که در طول این سال‌ها به مربی‌گری (کوچینگ) نیز مشغول بوده است.

به عنوان نمونه در سال 1393 با پذیرش کوچینگ تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی به عنوان "اولین مربی ذهنی تیم ملی ایران" به خانم حمیده عباسعلی کمک نمود تا با قدرت و سرعت به قهرمانی آسیا و جهان و نهایتاً یکی از دو نفر سهمیه‌دار المپیک 2021 ژاپن برسد.

در حوزه‌های مدیریت و رشد مالی نیز، طی این سال‌ها در کنار مدیران شرکت‌های اقتصادی کشور قرار داشته است.

 

و اما دوره MPS :

 

تحصیلات عالیه، مطالعات فراوان و تجارب علمی و اجرایی 23 ساله دکتر احمدی‌منش، باعث ابداع دوره‌ای با عنوان MPS گردید. این دوره بر اساس تعریف ایشان از موفقیت واقعی که "معنویت + ثروت + سلامت + آرامش + عشق و خدمت به دیگران" است، طراحی شده و بر خلاف کوچینگ که بر روی یک موضوعِ دلخواه دانش‌پژوه متمرکز می‌شود، این دوره، یک آموزش عملی چندجانبه است و تمام ابعاد موفقیت فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به عبارت دیگر MPS تلفیقی از دوره‌های آموزشی موفقیت، دوره‌های انگیزشی، منتورینگ و کوچینگ‌های متفاوت (زندگی، کسب‌وکار، معنوی، تحصیلی، فردی، شغلی و...) می‌باشد.

 

آموزش نتیجه‌گرای شما توسط فردی انجام می‌شود که:

📍 فقط یک سخنران موفقیت نیست، بلکه یک مربی پرتجربه است!

📍 دو بار از زیر صفر شروع کرده و در کارخانه، مجموعه مالی اعتباری، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌هایش، تجربه گردش مالی چند میلیاردی دارد، لذا تجارب ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

📍 از اولین اساتید موفقیت فردی و اقتصادی کشور با 23 سال سابقه سخنرانی است و مسئولیت‌ها و سوابق بسیار ارزشمندی دارد.

📍 اصول موفقیت را با علوم ذهنی و نیز با علم مدیریت استراتژیک آمیخته و بزرگ‌ترین ابهام شما را برطرف می‌کند: دلیل موفق نشدن دانش‌آموختگان با این همه سمینار و کتب موفقیت!

ضمناً با توجه به اشراف علمی و عملی استاد بر موفقیت همه‌جانبه (معنویت، ثروت، سلامت، آرامش، خانواده، عشق و خدمت به دیگران) دانشجویان را نه فقط در زمینه مالی و اقتصادی، بلکه در تمام زمینه‌ها رشد می‌دهد. چه بسیار ثروتمندانی که طی این سال‌ها به ایشان مراجعه و برای حل بحران‌ها و مسائل فردی و خانوادگی‌شان از ایشان کمک گرفته‌اند.

 

دکتر احمدی‌منش با توجه به :
🔸 تحصیلات عالیه در زمینه روان‌شناسی، مهندسی و مدیریت استراتژیک بازرگانی
🔸 دانش و تخصص فردی ایشان در حوزه علوم ذهنی
و از همه مهم‌تر:
🔸 25 سال فعالیت اجرایی و مدیریتی در بخش‌های متنوعی مانند: تولید صنعتی، مجموعه مالی اعتباری، کارآفرینی، استارت‌آپ، علمی فرهنگی انتشاراتی، خبر و رسانه، امور اجتماعی و...
دانش، تجارب و دستاوردهای بسیار ارزشمندی را کسب کرده‌اند که شما با استفاده از آن می‌توانید هم، زمان رسیدن به موفقیت خود را به طور قابل توجهی کاهش داده و نیز، از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری نموده و اگر دچارش هستید، حل نمایید.

👈 با مطالعه زندگی‌نامه، سوابق و فعالیت‌های ایشان (در بخش درباره استاد) متوجه می‌شوید که چه دانش و تجارب عظیمی پشتوانه برگزاری دوره‌های MPS (آموزش موفقیت عملی چندجانبه) قرار دارد.

 

در این دوره‌ها به آموختن، رشد و نتیجه‌گیری یکایک دانشجویان توجه ویژه می‌گردد. از بیان سخنان زیبای انگیزشی که این روزها خصوصاً در فضای مجازی بسیار زیاد شده است! به تنهایی خودداری شده و تمرکز روی عمل و نتیجه گرفتن دانشجویان است، به قول صائب تبریزی:

یا رب از عرفان مرا پیمانه‌ای سرشار ده

چشم بینا، جان آگاه و دلی بیدار ده

مدتی گفتار بی‌کردار کردی مرحمت

روزگاری هم به من کردار بی‌گفتار ده

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha